Szukaj
  • Grzegorz Polański

Мета перебування - перебування з іноземцем (возз’єднання з родиною)

1. Про кого йдеться

Члени сім'ї іноземця, який вже перебуває в Польщі або має намір приїхати сюди.

Подружжя, неповнолітня дитина іноземця або його дружина / дружина можуть отримати дозвіл на проживання в Польщі, якщо вони проживають у Польщі на підставі одного з таких дозволів на проживання:

- на підставі дозволу на постійне проживання,

- на підставі дозволу на проживання довгострокового резидента ЄС,

- у зв'язку з наданням йому статусу біженця,

- у зв'язку з наданням додаткового захисту,

- принаймні на термін 2 роки на підставі подальших дозволів на тимчасове проживання, у тому числі безпосередньо перед поданням заяви про надання йому дозволу на тимчасове проживання для члена сім'ї - на підставі дозволу, наданого йому на термін перебування не менше 1 року,

- на підставі дозволу на тимчасове проживання з метою проведення наукових досліджень,

- на підставі дозволу на тимчасове проживання, що надається з метою проведення наукових досліджень, коли іноземець має дозвіл на проживання, зазначений у ст. 1 пункт 2 літ. та Регламент Ради No 1030/2002 з анотацією "науковець", виданою іншою державою-членом Європейського Союзу, якщо угода про допуск іноземця з метою проведення дослідницького проекту, укладена з відповідною науковою одиницею цієї країни, передбачає проведення наукових досліджень також на території Республіки Польща,

- на підставі дозволу на тимчасове проживання для виконання роботи за професією, що вимагає високої кваліфікації,

- на підставі дозволу на тимчасове проживання для виконання робіт в рамках внутрішньокорпоративного переведення,

- на підставі дозволу на тимчасове проживання, наданого з метою довгострокової мобільності,

- у зв'язку з наданням дозволу на проживання з гуманітарних причин.Дозвіл на тимчасове проживання надається на період, необхідний для досягнення мети перебування іноземця на території Польщі від 3 місяців до 3 років, з можливістю подання заяви на отримання іншого дозволу.


Цей дозвіл дає право подружжю іноземця виконувати роботу без необхідності мати додатковий документ, що дає право іноземцю виконувати роботу у формі дозволу на роботу. Карта проживання, видана у зв'язку з наданням дозволу на тимчасове проживання іноземцю, включає анотацію "доступ до ринку праці".


Дозвіл на тимчасове проживання через т.зв. інші обставини для членів сім'ї іноземця та людей, які проживають з ним / нею


Якщо іноземець, який проживає в Польщі, або член сім’ї, який проживає в Польщі, не відповідає вищезазначеним вимогам, тоді заява про отримання дозволу на тимчасове проживання може бути подана через інші обставини. Іноземець, до якого стосується заявка, повинен перебувати в Польщі на момент її подання.


Цей дозвіл не надає права виконувати роботи в Польщі. Для того, щоб взяти на роботу, ви повинні додатково отримати дозвіл на роботу, якщо це не потрібно.


Дозвіл на тимчасове проживання для дитини іноземця, народженого протягом періоду дії його національної візи або дозволу на тимчасове проживання

Це стосується неповнолітньої дитини іноземця, яка перебуває на території Республіки Польща на підставі національної візи або дозволу на тимчасове проживання, якщо дитина народилася протягом терміну дії національної візи або дозволу на тимчасове проживання.


2. Умови, яким я повинен відповідати


ОСНОВНА ІНФОРМАЦІЯ:


Ви подаєте заяву на отримання дозволу на тимчасове проживання особисто не пізніше останнього дня законного перебування на території Республіки Польща;


Ви можете отримати карту проживання лише особисто;


у вас візьмуть відбитки пальців для видачі карти проживання;


документи слід подавати польською мовою в оригіналах або у ксерокопіях разом із оригіналами для перевірки;


документи іноземною мовою повинні перекладати польською мовою польський присяжний перекладач.


У випадку неповнолітнього іноземця заява про надання дозволу на тимчасове проживання подається батьками або опікунами, призначеними судом, або одним із батьків або одним із опікунів, призначених судом. Цю заявку не може подати представник, призначений батьками, коли вони самі перебувають за кордоном.

Під час подання заяви про надання дозволу на тимчасове проживання іноземцю, який є неповнолітнім, якому на день подання заяви виповнилося 6 років, необхідна його присутність. Обов'язок надання відбитків пальців не поширюється на іноземців, яким на дату подання заяви не виповнилося 6 років. Вищезазначене не поширюється на ситуації, коли заява на отримання дозволу на проживання дитини, яка проживає за кордоном, подається батьками, які вже проживають у Польщі, на умовах, описаних вище. Тоді при поданні заявки на отримання картки проживання після її прибуття до Польщі буде потрібно наявність дитини віком 6 років.


Іноземець особисто збирає картку проживання. У випадку неповнолітніх, яким до дати її отримання не виповнилося 13 років, картка збирається їх батьками, опікунами чи законними представниками. Однак неповнолітні повинні знаходитися на території Республіки Польща під час отримання картки.


Дозвіл на тимчасове проживання з метою возз'єднання сім'ї також може бути наданий прямолінійному асценденту або дорослому, який відповідає за неповнолітнього іноземця, якому надано статус біженця або додатковий захист, який проживає на території Республіки Польща без догляду.


3. Які документи мені потрібно подати?


3 копії заяви на отримання дозволу на тимчасове проживання, заповнені відповідно до інструкцій; у випадку іноземців віком до 13 років - лише 1 копія заяви;


4 нещодавні кольорові фотографії, неушкоджені, розміром 45x35 мм, зроблені протягом останніх 6 місяців на рівномірному яскравому фоні, з гарним фокусом і чітко демонструють очі та обличчя від маківки до верхівки плечей; обличчя має займати 70-80% фотографій; на фотографії має бути зображена людина, що дивиться прямо вперед із відкритими очима, відкритим волоссям із природним виразом і закритим ротом:


дійсний проїзний документ (2 ксерокопії всіх його сторінок із печатками, анотаціями та записами, оригінал для перевірки); у випадку іноземців, які не досягли 13 років - лише 1 ксерокопія проїзного документа;


підтвердження сплати гербового збору.


Документи, що підтверджують обставини, зазначені у заяві.


4. Які збори я повинен сплатити?


340 злотих на момент подання заявки на рахунок:

85 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
 

508 082 176

  • Facebook

©2020 by KARTA POBYTU LTD. Stworzone przy pomocy Wix.com