Szukaj
  • Grzegorz Polański

Jak otrzymać kartę pobytu czasowego szybciej od innych ?

Aktualizacja: 7 lis 2020

Każdego dnia przychodzą Klienci którzy czekają już kilka lat na decyzję. Przychodzą i od razu oczekują cudów. Niektórzy dzwonią po kilku dniach i pytają co tam w mojej sprawie. Moja odpowiedź zależy od tego czy mam dobry humor, czy zdążyłem się już zdenerwować. A prawda jest taka, że sprawy, które już trwają są trudniejsze. Po pierwsze bowiem wnioski złożone są dawno temu i wszystkie dokumenty są nieaktualne, po drugie wielu klientów nie wie nawet co wysłali w kopercie.

Najczęstsza odpowiedź to wysłał mi to pracodawca. A co wysłał ? A kto by się tym przejmował.


Każdy chce szybko. W 2019 roku złożono 24000 wniosków. Decyzji było 5500, czyli tylko co 5 cudzoziemiec otrzymał swoją decyzję.


Co zrobić by znaleźć się w gronie szczęśliwców ?


  1. Nigdy nie składaj wniosku pocztą. Tylko zamknięty urząd tłumaczy złożenie wniosku pocztą. Ale nawet składając pocztą złóż go przez internet i pocztą. Zachowaj kopie wszystkich dokumentów.

  2. Sprawdź czy masz wszystkie wymagane dokumenty. Spis znajdziesz na stronie www.kartapobytu.net , lub https://ru.kartapobytu.net/pobyt-czasowy

  3. Ważne nie tylko czy są wszystkie dokumenty z listy, ale też czy są prawidłowo wypełnione i podpisane.

  4. Otrzymaj pieczątkę w paszporcie

  5. Sprawdzaj status wniosku i kontaktuj się z inspektorem

  6. Odbieraj pocztę i reaguj na listy z urzędu


Czy warto płacić prawnikom?


Jeżeli nie znasz języka i pracujesz dużo, to tak warto. Jeśli mówisz po polsku i masz czas zajmować się swoją sprawą to możesz próbować sam.


Jak wybrać pełnomocnika ?


Po pierwsze sprawdź czy taka firma istnieje.


Po drugie ważne by miała nie tylko numer telefonu, ale też fizyczny adres. Inaczej zapłacisz dziś a jutro będziesz płakał, że cię oszukali.


Po trzecie nie wierz w żadne gwarancje. Tylko kupując telewizor możesz otrzymać gwarancję. Inspektor może iść na urlop, albo zwolnić się i już po gwarancji.


I tyle. Jeśli posłuchasz tych rad to masz szansę, ale nie pewność otrzymać kartę pobytu od 3 do 8 miesięcy. . A reszta zależy od wirusa i jego wpływu na pracę urzędu.
43 wyświetlenia0 komentarz
 

508 082 176

  • Facebook

©2020 by KARTA POBYTU LTD. Stworzone przy pomocy Wix.com