Szukaj
  • Grzegorz Polański

Додаткові 2 дні відпустки на дитину

2 дні або 16 годин догляду за дітьми в 2020 і 2021 роках.


Відповідно до розпорядження, що випливає зі ст. 188 КЗпП (далі КП), працевлаштовані батьки мають право на 2 дні догляду за здоровою дитиною. Це звільнення від роботи протягом 2 днів або 16 годин. Мати та батько вирішують між собою, хто з них користується цією відпусткою. Може бути, обидва дні обирає мама, або обидва використовує тато. Так само батьки дитини можуть розділити час порівну, і тоді мати візьме один день, а батько - другий.


Здорова дитина до 14 років


Практично стандартно для одного з батьків брати відпустку з роботи, якщо їх дитина захворіла і не може розраховувати на допомогу когось із членів сім'ї. Адже доглядати за хворою дитиною доводиться. Однак є й турбота про здорових дітей. Нею можуть користуватися батьки дитини (дітей), незалежно від того, одружені вони чи розлучені, живуть у партнерстві. Стаж штатного працівника тут також не має значення. Це право набувають як батьки, які працюють у компанії рік, так і той, хто працює близько десятка років.


Тут слід зазначити, що не всі штатні працівники, які є батьками, мають право скористатися турботою про здорову дитину. Право на участь мають лише ті, чия дитина не досягла 14 років. 2 вихідні дні (або 16 годин у разі повної зайнятості) надаються незалежно від кількості дітей.


Оплата за 2 дні догляду за здоровою дитиною


Батьки, які користуються доглядом за здоровою дитиною, отримують заробітну плату в розмірі, який зазвичай з'являється на роботі, тобто 100 відсотків належної винагороди.Заява про перерву у догляді за дитиною


Для того, щоб отримати вихідні дні для догляду за дитиною, ви повинні подати заяву на вихідний до свого роботодавця. Однак рішення про надання відпустки залишається за роботодавцем. Варто пам’ятати, що він не повинен відхиляти заяву працівника, якщо для цього немає важливих та об’єктивних причин.


Опіка та мандатний договір та контракт на конкретну роботу


На жаль, люди, які працюють на підставі мандатного контракту або конкретного трудового договору, не можуть скористатися привілеєм повноцінного догляду за здоровою дитиною. Це пов’язано з тим, що такий вид відпусток гарантується Трудовим кодексом, і на його положення поширюються лише працівники, зайняті за трудовим договором. Положення Цивільного кодексу застосовуються до осіб, які мають мандатний контракт або конкретне завдання. Це не дає вам права на додаткові, повністю оплачувані відпустки для догляду за здоровою дитиною. Якщо, навпаки, один з батьків працює за трудовим договором, а інший - за мандатним контрактом, лише той, хто працює за трудовими відносинами, може подати заявку на догляд за здоровою дитиною.


Звичайно, обидві сторони цивільно-правового договору можуть домовитись інакше, ніж у принципі. Отже, якщо довіритель добровільно погодиться з підрядником у письмовому договорі про те, що такий вільний час буде доступний підряднику, згідно з договором, тоді буде надано 2 вихідні дні відповідно до положень договору та винагороди підрядника, зазначеної в ньому.

37 wyświetlenia0 komentarz
 

508 082 176

  • Facebook

©2020 by KARTA POBYTU LTD. Stworzone przy pomocy Wix.com