Szukaj
  • Grzegorz Polański

Епідемія коронавірусу – продовження термінів дійсності польських віз

Епідемія коронавірусу – продовження термінів дійсності польських віз та переміщення по території Шенгенської зони

У зв’язку із нинішньою епідеміологічною ситуацією, 31 березня 2020 р. увійшов у життя закон, що зокрема передбачає продовження терміну дії польських віз із літерою „D”. Уряд РП повідомив про це у Єврокомісію, а також іншим державам. Йдеться про те, щоб іноземці, які мають продовжені польські візи, могли пересуватися територією Шенгенської зони. Однак, до моменту, коли буде відома думка тих чи інших держав, це не гарантує визнання віз дійсними, а це – у свою чергу – пов’язане із можливістю або неможливістю в’їзду на територію інших держав.

У зв’язку із викладеним вище, перш ніж Ви вирушите у подорож, необхідно переконатися у тому, чи можна буде в’їхати на територію тієї чи іншої держави, маючи польську візу. Це стосується, зокрема, осіб, які працюють поза межами Польщі. Найкращим джерелом інформації будуть прикордонні служби іноземних держав. Так необхідно буде поводитися доти, доки інші держави Шенгенської зони не визначаться щодо визнання продовження термінів дії польських віз.

Спеціальні рішення для іноземців, що увійшли в дію 31 березня 2020 р., стосуються зокрема продовження – відповідно до законодавства – термінів перебування та термінів дійсності польських віз (йдеться про візи на період, що перевищує 90 днів, видані польськими органами та позначені літерою „D”)i. Продовження терміну дії візи залежить від того, чи останній день допустимого перебування іноземця – що вказаний на наклейці з візою ‒ припадає на період, на який оголошено стан епідемічної загрози або стан епідемії. Отже, йдеться про період, що розпочався 14 березня 2020 р., коли було оголошено про стан епідемічної загрози. У такому разі термін дійсності візи буде продовжений – відповідно до законодавства – на період до 30 днів від моменту відкликання того стану, який був проголошений останнім.

Це рішення виняткове. Воно втілюється у життя у зв’язку із необхідністю обмеження безпосереднього обслуговування клієнтів в установах державної адміністрації. Вищеописані рішення пов’язані із епідемією коронавірусу. Саме тому продовження терміну дії візи не буде пов’язане із необхідністю наявності у паспорті іноземця нової наклейки із візою.

Управління у справах іноземців публікуватиме подальші повідомлення з цього питання.

13 wyświetlenia0 komentarz
 

508 082 176

  • Facebook

©2020 by KARTA POBYTU LTD. Stworzone przy pomocy Wix.com